Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

25 listopada 2018 r.

 

 

 

 

 1. Do połowy grudnia br. Biuro Parafialne jest czynne w: niedzielę po zakończeniu wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

 1. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca przyszłego tygodnia,                 a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w połowie grudnia.

 

 1.  Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolno – katechetycznym do I Komunii św. odbędzie się w najbliższą środę – 28 listopada o godz. 19.00 w kościele. 

 

 1. Adwentowy dzień skupienia, ale tylko dla uczniów klas I-VI Szkoły Podstawowej, odbędzie się za tydzień, w poniedziałek – 3 grudnia br. Tego dnia nie będzie lekcji, zaś rekolekcje wielkopostne w marcu przyszłego roku będą się odbywały przez dwa dni. W dniu 3 grudnia br. uczniowie klas VII i VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych będą mieć lekcje według stałego planu.

 

 1. Od najbliższej soboty – 1 grudnia do końca lutego przyszłego roku Msze św. poranne są sprawowane o godz. 8.00.

 

 1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. o. godz. 8.00

 

 1. Spotkania formacyjne dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania odbędą się w dwa pierwsze poniedziałki grudnia, to jest 3 i 10 grudnia o godz. 19.00 (klasy VIII) i o godz. 19.45 (klasy III).

 

 1. Z przedświąteczną posługą duszpasterską udamy się do osób chorych i starszych w tygodniu przed świętami, o czym szczegółowo poinformujemy później. Z tego też względu w grudniu nie odwiedzimy chorych w pierwszą sobotę miesiąca. Rodziny osób chorych, starszych lub z innych uzasadnionych względów pozbawionych możliwości przystąpienia do Spowiedzi św. w kościele, prosimy o zgłaszanie w zakrystii swoich bliskich, którzy pragną przed świętami Narodzenia Pańskiego skorzystać z posługi sakramentalnej.

 

 1. Rozprowadzanie opłatków oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozpoczniemy za dwa tygodnie, czyli od  drugiej Niedzieli Adwentu.

 

 1. Kontynuując tradycję organizowanej od 2001 r. parafialnej pomocy świątecznej na rzecz potrzebujących, chcemy w tym roku wesprzeć materialnie osoby starsze, zwłaszcza samotne i zmagające się z różnymi trudnościami oraz kilka rodzin, doświadczających losowych problemów, gdzie ta pomoc jest całkowicie uzasadniona i wynika z wcześniejszego rozpoznania. Dla tej grupy osób zostaną przygotowane specjalne paczki żywnościowe, a całość przedsięwzięcia w zakresie przygotowania, rozdziału i dostarczenia paczek przeprowadzą – jak co roku – Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  Pragniemy, aby w tym dziele świątecznej pomocy każdy z nas miał choćby symboliczny udział, dając tym samym świadectwo chrześcijańskiej troski o potrzebujących. Wyrazem tej postawy niech będzie nasz udział w zbiórce pieniężnej do puszek, która od dzisiejszej niedzieli przez cztery kolejne tygodnie będzie organizowana przy wyjściach z kościoła.

 

 1. Od dziś czynna jest zewnętrzna toaleta, znajdująca się po prawej stronie głównego wejścia do nowego budynku biurowo-katechetycznego. Toaleta została zaprojektowana z myślą o osobach na wózkach inwalidzkich i niepełnosprawnych,  z odpowiednimi udogodnieniami. Pomieszczenie to jest ogrzewane, a w celach bezpieczeństwa monitorowane z zewnątrz. Toaleta będzie odtąd otwarta pół godziny przed i w trakcie wszystkich Mszy św. i nabożeństw odprawianych w kościele w soboty wieczorem oraz w niedziele przed południem i wieczorem.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego                      z dołączonym modlitewnikiem na grudzień oraz grudniowego, a przy wyjściach z kościoła została rozłożona darmowa gazetka ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 

 1. Módlmy się za zmarłych parafian oraz za wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy potrzebują tej modlitwy do Bożego Miłosierdzia, aby oczyszczeni z grzechu mogli przejść z Czyśćca do wiecznej i pełnej wspólnoty z Bogiem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

 

                     Ks. Krzysztof Redlak

                      Proboszcz parafii

                     pw. św. Jakuba Ap. w Miłosławiu

 

 

 

     Miłosław, dnia 24 listopada 2018 r.