XXXI  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

4 listopada 2018 r.

 

 

 1. Od wczoraj do środy gromadzimy się na modlitwie różańcowej z wymieniankami za zmarłych o godz. 17.30, a wymienianki roczne przyjmujemy w zakrystii do końca listopada br.

 

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim współorganizatorom i darczyńcom miłosławskiego Balu Wszystkich Świętych, a zwłaszcza wielu rodzicom naszych najmłodszych uczestników wspólnej modlitwy i zabawy, którzy nie tylko przebrali w starannie przygotowane stroje swoje pociechy, ale także ofiarowali ciasta i słodycze oraz uczestniczyli w przygotowaniach i prowadzeniu wspomnianego rodzinnego spotkania w MCK.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej wspólnotowej formie modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości wpisujące się w tym roku w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych, strażaków, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej oraz przedstawicieli środowisk i organizacji społecznych będzie sprawowana w naszej świątyni o godz. 12.00.

 

 1. Spotkanie członków parafialnej wspólnoty Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic odbędzie się w najbliższą sobotę, po zakończeniu wieczornej Mszy św.

 

 1. Do końca listopada Biuro Parafialne, znajdujące się w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8, będzie jeszcze funkcjonowało w zmienionym porządku, to jest: w niedziele po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30  oraz we wtorki   w godz. od 19.30 do 20.30.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą środę – 7 listopada o godz. 16.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej 1.

 

 1. Trwając w tych dniach na modlitwie za wszystkich naszych bliskich zmarłych, prosimy raz jeszcze o zainteresowanie się stanem materialnym grobów i ważnością prolongaty miejsca, zwłaszcza w odniesieniu do miejsc pochówku, gdzie spoczywają osoby zmarłe przed 1999 rokiem.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu powierzamy wszystkich wiernych zmarłych, wspominając dziś  w naszej modlitwie śp. Elżbietę Brzuchalską, śp. Jolantę Bałażyk i śp. Janinę Wrzesińską które pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

                           

                 Ks. Krzysztof Redlak

              Proboszcz  parafii  pw. św. Jakuba w Miłosławiu    

 

 

Miłosław, dnia 3 listopada 2018 r