UROCZYSTOŚĆ  ROCZNICY  POŚWIĘCENIA  KOŚCIOŁA

28 października 2018 r.

 

 

 1. W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy dzieci i młodzież na „Noc Świętych”. Prosimy, aby w ten wyjątkowy wieczór dzieci i młodzież przebrali się za swojego ulubionego świętego, bądź Anioła i w tych przebraniach przyszli do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00, gdzie rozpoczniemy nasze świętowanie. Następnie, po zakończonej Mszy św., wspólnie przejdziemy w orszaku świętych do Miłosławskiego Centrum Kultury, gdzie odbędzie się Bal Wszystkich Świętych.

 

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. będą sprawowane w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00. Procesja żałobna rozpocznie się na cmentarzu o godz. 12.45, a po jej zakończeniu ok. godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a także za wszystkich spoczywających na cmentarzu parafialnym i cmentarzu komunalnym w Miłosławiu. W sytuacji skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych, związanych z ewentualnymi opadami deszczu, na cmentarzu odbyłaby się tylko procesja żałobna o godz. 12.45, a w kościele parafialnym byłyby jeszcze sprawowane dwie dodatkowe Msze św. o godz. 15.00 i 16.30. W uroczystość Wszystkich Świętych przy wejściach na cmentarz parafialny, przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na potrzeby Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, a przed wejściami na cmentarz kwestować będą z kolei członkowie Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań, którzy zbierają środki na odnowę grobów Powstańców Wielkopolskich.

 

 1. W piątek – 2 listopada przypada liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Pamięć i miłość do naszych bliskich zmarłych każe nam w szczególny sposób podjąć tego dnia modlitwę za tych, których już nie ma pośród nas. Msze św. będą tego dnia sprawowane w naszej świątyni o godz. 7.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Po zakończeniu      Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 odbędzie się procesja żałobna w kościele.

 

 1. W tym roku nie ulega zmianie godzina odprawiania Mszy św. porannej w dni powszednie, która jeszcze w miesiącu listopadzie będzie sprawowana o godz. 7.00. Przesunięcie o godzinę później porannej Mszy św. nastąpi za miesiąc, to jest 1 grudnia br.

 

 1. Przypominamy o zmianie w zakresie godzin urzędowania Biura Parafialnego. Do 4 listopada br. Biuro Parafialne, znajdujące się w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy                     ul. Kościelnej 8 jest czynne: w każdą niedzielę po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30.

 

 1. Zbiórka dla ministrantów i lektorów przed Uroczystością Wszystkich Świętych odbędzie się      w najbliższą środę o godz. 16.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.

 

 1. Spotkanie dla uczniów z klas III Oddziałów gimnazjalnych oraz klas VIII Szkoły Podstawowej, którzy przygotowują się do sakramentu Bierzmowania, odbędzie w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Z racji przypadającego w tym tygodniu pierwszego czwartku i pierwszego piątku miesiąca zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów klas VIII oraz klasy III gimnazjalnej w środę – 31 października w godz. 15.00-16.00 lub w sobotę – 3 listopada w godz. 17.00 – 18.00. Z kolei uczniów klas IV, V i VI i VII Szkoły Podstawowej prosimy o przybycie w piątek w godz. od 15.00 do 16.00. Osoby dorosłe zapraszamy na wieczorną Adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi i Komunii św. w piątek od godz. 19.30.

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą duszpasterską w najbliższą sobotę – 3 listopada  od godz. 8.30.

 

 1.  Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi          w sobotę po porannej Mszy św. (sprawowanej o godz. 7.00).

 

 1. Wymienianki jednorazowe przyjmujemy do 2 listopada po każdej Mszy św. w zakrystii. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy także wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe, czy tez roczne. Będziemy wdzięczni za czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych poleconych naszej modlitwie, których będziemy wspominać od 3 do 6 listopada o godz. 17.30. Wymienianki roczne można składać w zakrystii do końca listopada, a modlitwę w intencji tych zmarłych rozpoczniemy w grudniu.

 

 1. W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych oraz wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych, prosimy o zainteresowanie się stanem materialnym grobów oraz ich najbliższego otoczenia, a także o sprawdzenie ważności dokumentów dotyczących stanu prawnego miejsc pochówku, gdzie spoczywają osoby zmarłe przed 1999 rokiem.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na miesiąc listopad, a przy wyjściach z kościoła rozłożony został najnowszy numer darmowej gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich wiernych zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W naszej modlitwie polecamy dziś w sposób szczególny śp. Emilię Szczepaniak i śp. Andrzeja Płonkę, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz śp. Elżbietę Brzuchalską zd. Mizgalską, zamieszkującą od długiego czasu w Świnoujściu, której pogrzeb odbędzie się w środę                   i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

Miłosław, dnia 27 października 2018 r.