OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA

21 października 2018 r.

 

  1. Zachęcamy wszystkich do znalezienia czasu i przybycia na wspólnotowe odmawianie Różańca św. w naszym kościele. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17.30. W poniedziałek i środę modlitwę różańcową poprowadzą Siostry Katechetki z dziećmi, a w najbliższy piątek członkowie męskiej Róży Różańca św.

 

  1. Przypominamy o zmianie w zakresie funkcjonowania Biuro Parafialnego.                      Do 4 listopada br. Biuro Parafialne znajdujące się w nowym budynku przy ul. Kościelnej 8  jest czynne w zmienionym porządku: w każdą niedzielę po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. Za utrudnienia przepraszamy.

 

  1. Młodzież z klas III oddziałów gimnazjalnych oraz klas VIII Szkoły Podstawowej zgromadzi się na swoim pierwszym spotkaniu formacyjnym w najbliższą środę           24 października o godz. 19.30 w kościele. 

 

  1. Po każdej Mszy św. przyjmujemy w zakrystii wymienianki roczne i jednorazowe za zmarłych. Ze względów organizacyjnych prosimy o nieoddawanie wymienianek w Biurze Parafialnym, lecz tylko w zakrystii. Na bocznych ołtarzach oraz na stoliku znajdującym się przy wyjściu głównym zostały wyłożone specjalne kartki, na których należy także wyraźnie zaznaczyć w górnym rogu, czy są to wymienianki jednorazowe czy roczne.

 

  1. W ramach comiesięcznej tacy remontowej zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 2862,47 zł, za co dziś bardzo dziękujemy. Przeprowadzona tego samego dnia zbiórka pieniężna do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, pozwoliła nam wesprzeć fundusz pomocy stypendialnej dla uczniów i studentów z niezamożnych rodzin kwotą w wysokości 1086 zł. Wszystkich, którzy wsparli tę inicjatywę ogarniamy wdzięczną pamięcią i modlitwą.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego. W zakrystii można także nabyć kalendarz misyjny na rok 2019.

 

  1. Bożemu Miłosierdziu powierzamy wszystkich wiernych zmarłych, wspominając dziś w naszej modlitwie śp. Eugeniusza Helaka i śp. Janinę Grzechowiak, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Miłosław, dnia 20 października 2018 r.                 Ks. Prob. Krzysztof Redlak