OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14 października 2018 r.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVIII Dzień Papieski, który tym razem przebiega pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa. Jedną z ważnych inicjatyw realizowanych w naszej Ojczyźnie dla uczczenia pontyfikatu Papieża-Polaka, będącą zarazem swoistego rodzaju „żywym pomnikiem”,  jest zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zajmuje się gromadzeniem środków pieniężnych oraz organizacją systemu stałej pomocy stypendialnej dla utalentowanych uczniów i studentów pochodzących z niezamożnych rodzin, głównie z małych środowisk. Ze wspomnianego stypendium korzysta również już czwarty rok studentka z naszej parafii. Zbiórka do puszek jest dziś prowadzona po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego cennego dzieła.  

 

  1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.                 W poniedziałek i środę modlitwę różańcową poprowadzą Siostry Katechetki z dziećmi, a w najbliższy piątek członkowie chóru parafialnego.                      .

 

  1. Ważna zmiana w zakresie funkcjonowania Biuro Parafialnego. Do końca października br. Biuro Parafialne znajdujące się w nowym budynku przy                ul. Kościelnej 8 będzie czynne w zmienionym porządku, to jest: w niedzielę po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30 oraz we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30. Za utrudnienia przepraszamy.

 

  1. Bardzo prosimy rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolno-katechetycznym do przyjęcia I Komunii św. o przybycie do naszej świątyni             w najbliższy piątek o godz. 19.30 na pierwsze spotkanie formacyjne. W przypadku niemożności przybycia, bardzo prosimy o wcześniejsze powiadomienie nas o tym fakcie.

 

  1. Młodzież z klas III oddziałów gimnazjalnych oraz klas VIII Szkoły Podstawowej zgromadzi się na swoim pierwszym spotkaniu formacyjnym za tydzień, w środę    24 października o godz. 19.30 w kościele. 

 

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy przyjmowanie wymienianek rocznych                           i jednorazowych za zmarłych.

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ściśle na wkład własny parafii na trzy inwestycje.

 

  1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. , których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

                 

 

 

 

     Miłosław, dnia 13 października 2018 r.