OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII  TYDZIEŃ  ZWYKŁY

8 października 2017 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski, który tym razem przebiega pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją. Jedną z ważnych inicjatyw realizowanych w naszej Ojczyźnie dla uczczenia pontyfikatu Papieża-Polaka, będącą zarazem swoistego rodzaju „żywym pomnikiem”,  jest zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która zajmuje się gromadzeniem środków pieniężnych oraz organizacją systemu stałej pomocy stypendialnej dla utalentowanych uczniów i studentów pochodzących z niezamożnych rodzin, głównie z małych środowisk. Ze wspomnianego stypendium korzysta również już trzeci rok jedna uczennica szkoły średniej z naszej parafii. Zbiórka do puszek jest dziś prowadzona po zakończeniu każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy wszystkich do wsparcia tego cennego dzieła.  

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w naszej świątyni od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.                 W poniedziałek i środę modlitwę różańcową poprowadzą Siostry Katechetki z dziećmi, a w najbliższy piątek młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.                         .

 

 1. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, bardzo prosimy rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolno-katechetycznym do przyjęcia                     I Komunii św. o przybycie do naszej świątyni w najbliższy wtorek o godz. 19.10 na pierwsze spotkanie formacyjne. W przypadku niemożności przybycia, bardzo prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie po Mszy św. w zakrystii w celach rejestracyjnych.

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. 19.30 do 20.00  w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej. Informujemy jednocześnie, że od listopada br. Biuro Parafialne będzie już funkcjonowało w nowym budynku przy ul. Kościelnej.

 

 1. Intencje mszalne przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku. Aktualnie dysponujemy jeszcze wieloma terminami wolnymi na Msze św. poranne w listopadzie i grudniu. W miesiącach jesiennych i zimowych istnieje także możliwość odprawienia Mszy św. gregoriańskich za zmarłych.

 

 1. Ostatnie już w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, połączone z procesją światła wokół kościoła odbędzie się w piątek – 13 października o godz. 20.30

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy przyjmowanie wymienianek rocznych                           i jednorazowych za zmarłych.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a ściśle na wkład własny parafii na trzy inwestycje. Pierwsza z tych prac dotyczy wymiany schodów przed wejściem głównym do kościoła, a druga naprawy                i konserwacji siedmiu okien witrażowych (w kościele i kaplicy Matki Bożej) oraz wstawienia dodatkowo w tych miejscach tzw. szyb zespolonych, z których jedna to szyba pancerna, a druga to ciepło-szczelna szyba izolująca. Dzięki uzyskanym z kolei środkom z Funduszu Kościelnego, których jest jednak znacznie mniej niż to wynikałoby z założeń kosztorysu inwestycji, chcemy już w najbliższych dniach przystąpić do pierwszej części prac remontowo-budowlanych związanych z zabezpieczeniem najbardziej zniszczonego fragmentu murów kościoła, jaką jest ściana frontowa, nad wejściem głównym, od gzymsu aż do wieżyczek. Łączny udział środków własnych parafii dla tych trzech realizacji wynosi ok. 75.000 zł, a całkowity koszt wspomnianych prac zamyka się kwotą 215 000 zł. Mając to wszystko na uwadze, a zwłaszcza doceniając fakt uzyskania aż trzech dotacji, jesteśmy tym bardziej wdzięczni Wam wszystkim za poczucie współodpowiedzialności za nasz kościół parafialny i przekazane na ten cel ofiary. Bóg zapłać za każdą pomoc!

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii Ojca Dariusza Godawę OP – polskiego dominikanina z Kamerunu, który już od ponad 20 lat posługuje w Afryce. Ojciec Dariusz założył w Yaunde – stolicy Kamerunu dwa domy dziecka oraz ośrodek szkolno-wychowawczy, w których przebywa i kształci się ponad 200 dzieci. Nasz Gość podzieli się swoim doświadczeniem pracy na Czarnym Lądzie, a po Mszach św. przy wyjściach z kościoła zostanie zorganizowana zbiórka do puszek na rzecz wsparcia dzieł edukacyjnych i wychowawczych realizowanych przez Ojca Dariusza.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki. W szczególny sposób polecamy dziś Bożemu Miłosierdziu śp. Zbigniewa Jarzyńskiego, śp. Franciszkę Zaworską, śp. Bożenę Czerniejewską, śp. Piotra Kwiecińskiego, śp. Jacka Dawidzińskiego oraz             śp. Zbigniewa Koleckiego, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Krzysztof Redlak

Proboszcz parafii

 

 

     Miłosław, dnia 7 października 2017 r.