OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII  TydziEŃ ZWYKŁY

2  września 2018 r.

 

 1. Wstępne przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na IV kwartał bieżącego roku rozpoczniemy dziś o godz. 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy               ul. Kościelnej 8.

 

 1. W związku inauguracją nowego roku szkolnego i katechetycznego, zapraszamy uczniów      klas I – VI na Mszę św, która zostanie odprawiona jutro o godz. 8.00 w naszym kościele. Po zakończeniu Mszy św. uczniowie wspomnianych klas przejdą do Szkoły Podstawowej na Bugaju. Z kolei Msza św. dla uczniów klas VII, VIII oraz klas III oddziałów gimnazjalnych zostanie odprawiona we wtorek o godz. 8.00. Informujemy jednocześnie, że od nowego roku szkolnego do grona katechetów w Szkole Podstawowej dołączy Pan Marcin Grzelak.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek – 3 września nasza Parafia będzie przeżywała swój dzień w ramach Nowenny przed uroczystościami odpustowymi ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Naszą wspólnotową modlitwę w Sanktuarium rozpoczniemy Różańcem o godz. 17.30,              a następnie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. koncelebrowana. Osoby, które nie mogą dotrzeć swoimi pojazdami do Biechowa, będą mogły skorzystać z darmowego autokaru, który o godz. 17.10 wyjedzie z parkingu przy kościele i który również po zakończonych uroczystościach przywiezie uczestników modlitwy do Miłosławia.

 

 1.  Od najbliższego tygodnia Biuro Parafialne będzie czynne już według stałego porządku, to jest we wtorki i czwartki w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Z tej też okazji, ale również w związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym i katechetycznym, zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania w najbliższym tygodniu z sakramentu pojednania i pokuty. Spowiedź św. dla uczniów z klas VII, VIII oraz III oddziałów gimnazjalnych została zaplanowana na czwartek w godz. od 16.30 do 17.30, zaś uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej prosimy o przybycie  w piątek w godz. od 16.00 do 18.00. Przy tej okazji prosimy jednocześnie Rodziców, aby wraz z początkiem nowego roku szkolnego zatroszczyli się o comiesięczną spowiedź i Komunię św. swoich dzieci.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy także na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu, poprzedzoną nabożeństwem pokutnym o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do Spowiedzi św.

 

 1. Z posługą duszpasterską do osób chorych i starszych udamy się w najbliższą sobotę od godz. 8.15

 

 1.  W przyszłą niedzielę odbędą się w Biechowie – pod przewodnictwem Ks. Biskupa Łukasza Buzuna z Kalisza – doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej – Pani Pocieszenia. Suma Odpustowa rozpocznie się o godz. 12.00. Tradycyjnie już, niektórzy z nas udadzą się na te uroczystości w pieszej pielgrzymce, która wyruszy po wcześniejszym błogosławieństwie w kościele o godz. 8.45. W łączności z uroczystościami odpustowymi, za dwa tygodnie –           w sobotę 15 września o godz. 10.00, odbędzie się w biechowskim Sanktuarium modlitewne spotkanie dla osób chorych i starszych z naszego dekanatu, połączone z udzielaniem sakramentu chorych.

 

 1.  Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1.  Od dziś rozpoczynamy zapisy chętnych do udziału w dwudniowej, parafialnej             pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia                                      w Krakowie-Łagiewnikach, która została zaplanowana na wtorek i środę,                                 9-10 października br. Wyjazd z Miłosławia o godz. 4.00 w nocy, przyjazd do Łagiewnik         ok. godz. 11.00, wyjazd z Krakowa ok. godz. 16.30, przyjazd do Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze ok. godz. 19.00. Drugi dzień pielgrzymki spędzimy na Jasnej Górze, skąd udamy się w drogę powrotną ok. godz. 18.00. Warunkiem organizacji pielgrzymki jest zgłoszenie się minimum 40 osób do dnia 24 września.

 

 1.  Po Mszy św. można nabyć najnowszy numer Przewodnika Katolickiego.

 

 1.  Przywołując w pamięci wszystkich naszych bliskich zmarłych, którzy nas poprzedzili w drodze do Wiecznej Ojczyzny, prośmy dziś dla nich o szczęście przebywania z Bogiem na wieki.  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

      

 

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                             Proboszcz               

 

 

 

   Miłosław, dnia 1 września 2018 r.