OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI TYDZIEŃ ZWYKŁY

26 sierpnia 2018 r.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędą się w Miłosławiu Dożynki Powiatowe, które rozpoczną się koncelebrowaną Mszą św. dziękczynną za plony, sprawowaną w naszym kościele                    o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rolników z naszej parafii         do udziału w tej wspólnej modlitwie. Po zakończeniu Eucharystii korowód dożynkowy przejdzie na teren Parku Kościelskich, gdzie będzie miała miejsce dalsza część uroczystości związanych ze Świętem Plonów.     

 

 1. Poświęcenie tornistrów oraz przyborów szkolnych dla uczniów klas I Szkoły Podstawowej będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30.

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższy wtorek w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. W najbliższą sobotę – 1 września, na Polach Lednickich koło Gniezna, odbędzie się już po raz piętnasty Lednica Seniora, która w tym roku jest organizowana pod hasłem: Jestem młody duchem. W tym modlitewnym spotkaniu, adresowanym do osób w starszym i średnim wieku, uczestniczyć będzie także ponad 20–osobowa grupa osób z Miłosławia, którzy wraz z Księdzem Radkiem udadzą się na to spotkanie. Wyjazd spod kościoła został zaplanowany na godz. 8.30. Mając do dyspozycji jeszcze kilka miejsc wolnych, zachęcamy do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Zapisy wraz z wpłatą w wysokości 20 zł przyjmuje pani Elżbieta Rogalińska oraz Ks. Radek.

 

 1. Z posługą duszpasterską do osób chorych i starszych udamy się w drugą sobotę miesiąca, to jest 8 września od godz. 8.15.

 

 1.  Comiesięczne nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Maryi odbędzie w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. Wstępne przyjmowanie intencji mszalnych na IV kwartał br. rozpoczniemy w przyszłą niedzielę o godz. 20.00 w Biurze Parafialnym.

 

 1.  Za dwa tygodnie odbędą się w Biechowie doroczne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej. Przygotowaniem do wspomnianych uroczystości jest 9-dniowa nowenna i wieczorna modlitwa wszystkich wspólnot parafialnych naszego dekanatu w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Nasze modlitewne trwanie przed Panią Pocieszenia zostało zaplanowane na czwarty dzień Nowenny, to jest na poniedziałek za tydzień – 3 września         w godz. od 17.30 do 19.00. Na program tego spotkania złoży się tradycyjnie modlitwa różańcowa oraz Msza św. Zachęcamy wszystkich do zarezerwowania sobie czasu i udziału w tym wydarzeniu, na które udamy się wspólnie autokarem. Szczegóły podamy za tydzień.

 

 1. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy zapisy chętnych do udziału w dwudniowej, parafialnej pielgrzymce autokarowej na Jasną Górę oraz do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, która została wstępnie zaplanowana na wtorek i środę,                        9-10 października br. Wyjazd z Miłosławia został zaplanowany o godz. 4.00 w nocy, przyjazd do Łagiewnik ok. godz. 11.00, wyjazd z Krakowa ok. godz. 16.30, przyjazd do Domu Pielgrzyma na Jasnej Górze ok. godz. 19.00. Drugi dzień pielgrzymki spędzimy na Jasnej Górze, skąd udamy się w drogę powrotną ok. godz. 18.00. Warunkiem organizacji pielgrzymki jest zgłoszenie się minimum 40 osób do dnia 24 września.

 

 1.  Po Mszy św. można nabyć miesięcznik Cuda i Łaski Boże oraz najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na wrzesień br. Przy wyjściach z kościoła zostały rozłożone darmowe egzemplarze gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 

 1.  Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, modląc się zwłaszcza za            śp. Edwarda Sztylka, którego pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

      

 

Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                               Proboszcz               

 

 

        Miłosław, dnia 25 sierpnia 2018 r.