OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła

12 sierpnia 2018 r.

 

 

  1. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek w godzinach od 19:30 do 20:00. Intencje mszalne przyjmowane są w zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej mszy św. od poniedziałku do piątku.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się o godz. 20:30.
  3. We środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Mszę św. będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę.
  4. Zgodnie z kalendarzem całodziennych adoracji Najświętszego Sakramentu w parafiach Archidiecezji Gnieźnieńskiej, w najbliższą sobotę, 18 sierpnia,  będziemy przeżywali w naszej parafii całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W tym roku, idąc za hasłem roku duszpasterskiego, w sposób szczególny, chcemy pochylić się nad osobą Ducha Świętego. Zapraszamy na adorację NS od godz. 7:30 i trzy konferencje poświęcone trzeciej Osobie Trójcy Św. o godz. 9:00, 11:00 i 19:30. O godz. 12:00 pomodlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i z powodu ślubu, który tego dnia będzie miał miejsce w naszej parafii, przerwiemy adorację, wznawiając ją po mszy św. wieczornej. Program szczegółowy tego wydarzenia jest wywieszony w gablotkach. Zachęcamy wszystkich do znalezienia tego dnia choćby kilkunastu minut na osobiste spotkanie z Chrystusem obecnym w Eucharystii. 
  5. Bardzo prosimy osoby opiekujące się grobami osób zmarłych w latach 1975 -1978 oraz w latach 1995-1998, wobec których to miejsc pochówku do chwili obecnej nie została zadeklarowana decyzja, wobec Zarządcy cmentarza, o przedłużeniu prolongaty, bądź likwidacji grobu, o kontakt w Biurze Parafialnym do końca sierpnia br. 
  6. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.
  7. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, wspominając dziś w tej modlitwie śp. Barbarę Grabowską i Kazimierę Zandrowicz, których pogrzeby odbyły się w minionym tygodniu oraz Zbigniewa Wachowiaka, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek i rozpocznie się mszą św. o godz. 10:00 . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …


Ks. Radosław Tuszyński

  Wikariusz

 

                                                                                                             

 Miłosław, dnia 11 sierpnia 2018 r.