OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

22 lipca 2018 r.

 

  1. Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Jakuba rozpoczną się we wtorek –       24 lipca br. uroczystą Mszą św. sprawowaną o godz. 18.00 w kaplicy cmentarnej           w intencji wszystkich wiernych zmarłych spoczywających na cmentarzu parafialnym       i cmentarzu komunalnym w Miłosławiu. Zgromadźmy się licznie przy grobach naszych bliskich zmarłych, którzy w większości należeli za życia do naszej Parafii, by przez wstawiennictwo św. Jakuba prosić dla Nich o Boże Miłosierdzie i życie wieczne.

 

  1. Uroczysta Msza św. odpustowa w intencji wszystkich parafian zostanie odprawiona      w naszej świątyni w środę – 25 lipca o godz. 18.00. Przewodniczyć jej będzie              Ks. Andrzej Kaczmarek – Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Pocieszenia przy parafii pw. NMP Wniebowziętej w Dąbrówce Kościelnej, a słowo Boże wygłosi         Ks. Dariusz Pejka – były misjonarz w Kamerunie, a od ponad 15 lat posługujący            w diecezji Namur w Belgii, gdzie obecnie pełni funkcję proboszcza w parafii w Buret. Po zakończeniu Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia nowego skweru      św. Jakuba, znajdującego przy murze i schodach prowadzących z chodnika przy           ul. Zamkowej do wejścia głównego do kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym dorocznym święcie naszej parafii, prosząc Dobrego Boga, przez wstawiennictwo św. Jakuba o potrzebne nam i naszym najbliższym łaski.

 

  1. Również we środę wspominamy św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych.            Związanego z tym wspomnieniem obrzędu poświęcenia samochodów dokonamy po zakończeniu porannej Mszy św. o godz. 7.00 oraz o godz. 16.00.  Wspomniany obrzęd rozpocznie się wspólną modlitwą w kościele, a jej kontynuacją będzie indywidualne poświęcenie każdego pojazdu na placu przykościelnym.

 

  1. Zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów odbędzie się jutro o godz. 12.00 w kościele.

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek w godzinach od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej. Intencje mszalne przyjmowane są w zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku. Rezerwację intencji mszalnych na ostatni kwartał bieżącego roku Ks. Radek rozpocznie w pierwszą niedzielę września, co zostanie wcześniej ogłoszone.

 

  1. W najbliższą sobotę – 28 lipca będziemy przyjmowali na nocleg w Miłosławiu liczącą ok. 30 osób grupę pielgrzymów wędrujących pieszo z Czerniejewa na Jasną Górę.       W związku z powyższym, zwracamy się z serdeczną prośbą o otwartość serc, chrześcijański gest gościnności i przyjęcie pielgrzymów wędrujących do Pani Jasnogórskiej. Ufamy, ze wszyscy pątnicy znajdą u nas gościnny dom i po trudzie drogi będą mogli dobrze odpocząć. Osoby, które chciałyby przyjąć pielgrzymów na nocleg, prosimy o zgłaszanie takiej deklaracji do czwartku, po każdej Mszy św. w zakrystii.  

 

  1.  Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Bożemu Miłosierdziu polecamy wszystkich zmarłych z naszej parafii. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Boże Miłosierdzie niech odpoczywają w pokoju wiecznym…

 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                            Proboszcz       

        

 

          Miłosław, dnia 21 lipca 2018 r.