OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

1 lipca 2018 r.

1. W dzisiejszą niedzielę gościmy w naszej parafii Ks. Prałata Eugeniusza Bednarka, który w latach 2005-2014 był proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie, a od czterech lat pracuje jako misjonarzw Kamerunie i po dwóch latach nieobecności w Polsce przyleciał przed trzema dniami na urlop do kraju. Ksiądz Eugeniusz opowie nam dziś o specyfice posługi duszpasterskiej w Afryce, jak i o realizowanych przez siebie dziełach edukacyjno-wychowawczych oraz społeczno-gospodarczych, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na rzecz potrzeb stacji misyjnej, którą kieruje.
  2. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej wspólnotowej formie modlitwy w intencji naszych rodzin, a także do składania w formie pisemnej swoich osobistych intencji.
  3. Biuro Parafialne będzie czynne w okresie wakacyjnym tylko raz w tygodniu: we wtorki w godz. od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. W jakichkolwiek pilnych sprawach biurowych prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii. Raz jeszcze przypominamy, że intencje mszalne są przyjmowane w tylko zakrystii po zakończeniu porannej i wieczornej Mszy św. od poniedziałku do piątku.
  4. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy zatem wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty. Dla uczniów klas IV-VII Szkoły Podstawowej Spowiedź św. została zaplanowana na czwartekw godz. od 16.15 do 18.00, a dla uczniów ostatniej klasy gimnazjalnej oraz uczniów klas VIII w piątek w godz. od 16.45. do 18.00. Również w piątek zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30. W trakcie wieczornej adoracji będzie także możliwość przystąpienia do Spowiedzi św. Przy tej okazji zwracamy się też z apelem do dzieci i młodzieży, ale nade wszystko do ich rodziców, prosząc o to, aby czas wakacyjnego wypoczynku nie stał się okresem osłabienia życia modlitewnego, zaniechania coniedzielnego udziału we Mszy św. czy też odłożenia na później spotkania z Chrystusem Miłosiernym u kratek konfesjonału.
  5. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.
  6. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę, począwszy od godz. 8.00. Do chorych i starszych, którym co miesiąc posługuje Ks. Radek, udadzą się tym razem Nadzwyczajni Szafarze.
  7. Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.
  8. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, licealną i starszą do udziału w organizowanych w tygodniowych turach Wakacjach Lednickich w Lednogórze, które współprowadzą miedzy innymi nasze Siostry Dominikanki – Siostra Anna i Siostra Jeremiasza. Szczegółowe informacje można uzyskać po Mszy św. u Siostry Anny lub Siostry Jeremiaszy oraz na stronie www.lednica2000.pl
  9. Zachęcamy wszystkich do udziału w zapowiadanej już w dwie ostatnie niedziele zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspomniana zbiórka będzie miała miejsce w najbliższy piątek – 6 lipca i sobotę – 7 lipca w godz. od 9.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 20.00 w garażach na podwórku za plebanią.
  10. Doroczne uroczystości patronalne ku czci św. Jakuba, które będziemy przeżywaćw dniu 25 lipca, pragniemy zwyczajem lat minionych poprzedzić całodziennym pielgrzymowaniem kolejnym odcinkiem Nadwarciańskiego Szlaku Świętego Jakuba. W tym roku zapraszamy wszystkich na przejście z Błażejewa do Lubinia(ok. 20 km) w sobotę – 21 lipca. Na pątniczy szlak wyruszymy autobusem spod kościoła po Mszy św. porannej. Zapisy przyjmują Państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.
  11. Spotkanie członków Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic, odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę – 14 lipca po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  12. Wczoraj ukazał się drugi w tym roku numer kwartalnika Parafii Ziemi Wrzesińskiej Wspólnota, który możemy nabywać dziś w zakrystii i przy wyjściu z kościoła, a także w stałych punktach handlowych i bankowych w Miłosławiu. Zachęcamy także do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.
  13. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, wspominając dziś w tej modlitwie śp. Elżbietę Kowalską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

Miłosław, dnia 30 czerwca 2018 r.

Ogłoszenia duszpasterskie – 1 lipca 2018