OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

X  NIEDZIELA  ZWYKŁA

10 czerwca 2018 r.

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są odprawiane od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornej Mszy św.,                   a w niedzielę śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Msza św. o godz. 17.45.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne,     a przy wyjściach z kościoła zbieramy ofiary do puszek na organizację letniej wycieczki dla ministrantów. 

 

 1. Dziękujemy za świadectwo wiary wyrażone przez liczny udział w procesji Bożego Ciała, jak i we Mszy św. oraz procesji na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Mieszkańcom ulic: Kościelnej, Placu Wiosny Ludów, Zamkowej, a w tym roku członkom stowarzyszeń, ruchów i wspólnot parafialnych dziękujemy za wybudowanie i udekorowanie ołtarzy. Odrębne podziękowania za pomoc w organizacji wspomnianych uroczystości wypowiadamy pod adresem naszych Sióstr Dominikanek, Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnej Rady Ekonomicznej            i Parafialnej Rady Koordynacyjnej, Chóru Parafialnego pod kierunkiem Siostry Filipy i Pani Justyny Popis, Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczynek sypiących kwiatki           i towarzyszącym im chłopcom wraz z Rodzicami, Pań i Panów z Żywego Różańca – noszących sztandary i feretrony, Druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej i Policji. Niech Wam wszystkim Pan Bóg obficie wynagrodzi !!!

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w kościele. Ze względu na istotne zmiany w formule przygotowania do sakramentu Bierzmowania w roku przyszłym, wszyscy kandydaci są zobowiązani do udziału we wspomnianym spotkaniu, na które przyniosą swoje dzienniczki. Osoby mające uzasadnione przeszkody, aby przybyć we wtorek do kościoła, są proszone o osobiste poinformowanie o tym fakcie Ks. Radka.

 

 1. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1. Z racji przypadającego w środę 13. dnia miesiąca, zapraszamy wszystkich na wieczorne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.30, na które tradycyjnie złoży się modlitwa różańcowa, procesja światła oraz Apel Jasnogórski.

 

 1. Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy piątek      o godz. 19.00 na plebanii.

 

 1.  Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 11.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1.  W przyszłą sobotę – 16 czerwca br. odbędzie się po raz drugi w Miłosławiu  Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła, w którym uczestniczyć będzie ponad 100 osób zaangażowanych w to dzieło formacyjne z Miłosławia, Gniezna, Mogilna, Wrześni, Słupcy i Witkowa. W programie kilkugodzinnego spotkania, zaplanowano także celebrację Mszy św. o godz. 10.30, do udziału w której bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. 

 

 1. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do byłych już lektorów oraz rodziców kilku chłopców, którzy w ostatnich miesiącach zakończyli służbę ministrancką o możliwie szybki zwrot strojów liturgicznych (czerwonych rewerend), które będą teraz służyły nowym ministrantom. Prosimy o pozostawienie tych strojów w zakrystii, a za życzliwe przyjęcie dzisiejszej prośby z góry dziękujemy.

 

 1.  Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

 

 1.  Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

                                                                                   Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                   Proboszcz

 

         

         Miłosław, dnia 9 czerwca 2018 r.