OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

3 czerwca 2018 r.

 1. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, w dzisiejszą niedzielę odbywa się po raz kolejny w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. W ramach tej ogólnonarodowej inicjatywy przeprowadzana jest także zbiórka na kontynuację prac wykończeniowych w Świątyni Opatrzności Bożej. Przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary na ten cel.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane od poniedziałku do piątku po zakończeniu wieczornej Mszy św., a w niedzielę śpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed wieczorną Msza św. o godz. 17.45.

 

 1. Wstępne przyjmowanie rezerwacji intencji mszalnych na trzeci kwartał bieżącego roku rozpoczniemy dziś o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym. W tygodniu Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. od poniedziałku do piątku.

 

 1. W związku z zakończeniem Oktawy Bożego Ciała, Biuro Parafialne będzie w tym tygodniu otwarte tylko we wtorek w godz. od 19.30 do 20.00, zaś w czwartek będzie zamknięte.

 

 1. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z klas II oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII Szkoły Podstawowej odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w kościele. Ze względu na istotne zmiany w formule przygotowania do sakramentu Bierzmowania w roku przyszłym, wszyscy kandydaci są zobowiązani do udziału we wspomnianym spotkaniu, a osoby mające uzasadnione przeszkody, aby przybyć we wtorek do kościoła, są proszone o osobiste poinformowanie o tym fakcie Ks. Radka.

 

 1. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających na wycieczkę parafialną pod koniec czerwca odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 20.15 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1. Uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała, które przypada w najbliższy czwartek – dnia 7 czerwca br. będziemy tym razem przeżywać w naszej parafialnej świątyni, gdzie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św., po zakończeniu której przejdziemy w procesji do czterech ołtarzy wokół kościoła. Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi Ks. Marcin Szuster – tegoroczny neoprezbiter, który tydzień temu w Katedrze Bydgoskiej otrzymał święcenia kapłańskie. Po zakończeniu uroczystości Ks. Marcin będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do członków ruchów, wspólnot, organizacji stowarzyszeń katolickich z naszej parafii o udekorowanie czterech ołtarzy przy kościele.  Pierwszy ołtarz, przy dzwonnicy – Żywy Różaniec, drugi ołtarz, przy zakrystii – Domowy Kościół, trzeci ołtarz, przy kaplicy Matki Bożej – Akcja Katolicka, czwarty ołtarz, przy wejściu głównym – Krąg Biblijny oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dróg św. Jakuba.

 

 1. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 odbędzie się procesja eucharystyczna połączona z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

 1.  Składka z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne, a przy wyjściach z kościoła będziemy zbierali ofiary na rzecz organizacji letniej wycieczki dla ministrantów z naszej parafii.

 

 1. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się za półtora tygodnia, w środę – 13 czerwca br. o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę parafialną
  do Lourdes i La Salette, połączoną ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia do 7 września br.  Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. Spotkanie Członków Żywego Różańca, połączone z wymianą tajemnic, odbędzie się za dwa tygodnie, w sobotę – 16 czerwca po wieczornej Eucharystii.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych w minionym tygodniu: śp. Jarosława Sarbinowskiego (pogrzeb poniedziałek – Msza św. o godz. 11.00) i śp. Marię Grzybowską (pogrzeb poniedziałek – Msza św. o godz. 14.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

                                                                                           Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                        Proboszcz

         

 

         Miłosław, dnia 2 czerwca 2018 r.