OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

27 maja 2018 r.

 1. W najbliższy czwartek – 31 maja będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała
  i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu, poprzez udział w procesji eucharystycznej, wyznamy publicznie naszą wiarę, a przygotowując ołtarze i dekorując domy oraz okna naszych mieszkań wyrazimy naszą cześć i uwielbienie dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Tego dnia Msze św. będą sprawowane w nieco zmienionym porządku, o godzinie: 7.00, 8.30, 10.30, 12.00 i 18.00. Po zakończeniu Mszy św. sprawowanej o godz. 8.30, czyli ok. 9.20 wyruszy procesja do czterech ołtarzy na Rynku i ul. Zamkowej. Przybywających w Boże Ciało na Msze św. o godz. 8.30 i 10.30 bardzo prosimy, aby nie parkowali samochodów wokół kościoła,                na ul. Sienkiewicza oraz na Placu Wiosny Ludów. Zapraszamy wszystkich do udziału w codziennych procesjach eucharystycznych, jakie w Oktawie Bożego Ciała będą się odbywać wokół świątyni. Próba dla dzieci sypiących kwiaty i niosących poduszki w procesji Bożego Ciała odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek – 28 maja o godz. 17.00.

 

 1. Spotkanie dla dzieci, które w ubiegłą niedzielę przystąpiły do I Komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w środę o godz. 16.30 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich o przybycie.

 

 1. Ze względu na Uroczystość Bożego Ciała, Biuro Parafialne będzie czynne tylko we wtorek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8, zaś w czwartek będzie nieczynne.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów w odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII w czwartek od godz. 17.00, a dla uczniów klas III – VI w piątek od godz. 16.45. Osoby dorosłe zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do spowiedzi                i Komunii Świętej w piątek o 19.30.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi w sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. Comiesięczna posługa sakramentalna u osób chorych i starszych odbędzie się wyjątkowo za dwa tygodnie,  to jest w sobotę – 9 czerwca od godz. 8.15.  

 

 1. W dzisiejszą niedzielę oraz w drugą niedzielę czerwca nasi ministranci zbierają ofiary do puszek na wycieczkę Liturgicznej Słuzby Ołtarza, która odbędzie się pod koniec czerwca br. Wyjazd ten jest ukoronowaniem ich całorocznej posługi przy ołtarzu,           a datki wrzucane do skarbonek niech będą naszą formą podziękowania za ich poświęcenie się w służbie Panu Bogu i naszej parafii.

 

 1. Jeszcze tylko dzisiaj można zapisać się na wyjazd na Spotkanie Młodych Lednica 2000.  Informacja dla osób zapisanych: wyjazd w najbliższą sobotę o godz. 11.00 z parkingu przy kościele, a powrót ok. godz. 1.30. Wpłata pieniędzy oraz zgoda na wyjazd przyjmowane są przez Ks. Radka do wtorku włącznie. W dzień wyjazdu należy koniecznie ze sobą zabrać: koc/karimatę, nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy, koc termiczny, jedzenie i wodę.

 

 1. Ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się w środę, za dwa tygodnie, 13 czerwca br.

 

 1. Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę parafialną
  do Lourdes i La Salette, połączoną ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia do 7 września br.  Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na czerwiec oraz bezpłatnej gazetki ewangelizacyjnej Dobre Nowiny.

 

 1. Polećmy jeszcze Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza śp. Halinę Lemiszewską, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

                                                                               Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                            Proboszcz

         

 

         Miłosław, dnia 26 maja 2018 r.