OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość
  I Komunii św. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.00 (przystąpi) przystąpiło po raz pierwszy do Stołu Pańskiego 83. dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Po południu,   o godz. 16.00, odbędzie się dla nich, dla ich najbliższych i wszystkich przybyłych na tę uroczystość gości nabożeństwo majowe. Przez kolejne dni Białego Tygodnia, do piątku                  włącznie, dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła na Mszę św. o godz. 18.00. W czwartek, po zakończeniu wieczornej Mszy św. każde dziecko otrzyma tradycyjny obrazek pierwszokomunijny.

 

 1.  W najbliższą sobotę – 26 maja, podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.00 przez Ks. Arcybiskupa Jana Romeo Pawłowskiego z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej w Watykanie, 44-osobowa grupa młodzieży, w większości uczniów klas III oddziałów gimnazjalnych otrzyma sakrament Bierzmowania. Modlitwie całej wspólnoty parafialnej polecamy przyjmujących sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, prosząc za nich, aby prawdziwie wzrastali w jedności z Chrystusem, a swoje życie budowali na fundamencie wiary.

 

 1. Próby liturgiczne dla kandydatów do Bierzmowania będą miały miejsce w: środę, czwartek i piątek o godz. 19.00 w kościele (obecność obowiązkowa). Spowiedź św. dla kandydatów do Bierzmowania, ich świadków oraz krewnych będzie miała miejsce w środę od godz. 20.15.

 

 1. Dzięki ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na tacę remontową, fundusz inwestycyjny naszej parafii został wzbogacony o kwotę      3052,84 zł. Wszystkim dobroczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek  i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17.00 w kościele. Bardzo prosimy wszystkich posługujących w Liturgicznej Służbie Ołtarza           o przybycie, a rodziców o przypomnienie swoim pociechom o wspomninym spotkaniu, które jest przygotowaniem do uroczystości Bierzmowania w najbliższą sobotę.

 

 1. W przyszłą niedzielę oraz w drugą niedzielę czerwca nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek na wycieczkę Liturgicznej Słuzby Ołtarza, która odbędzie się pod koniec czerwca br. Wyjazd ten jest ukoronowaniem ich całorocznej posługi przy ołtarzu, a datki wrzucane do skarbonek niech będą naszą formą podziękowania za ich poświęcenie się w służbie Panu Bogu i naszej parafii.

 

 1. Od ponad 20 lat, w każdą pierwszą sobotę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Bogiem na Polach Lednickich. Spotkanie to, w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo jest szczególną okazją dla młodych, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej wzwyż do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii do przyszłej niedzieli – 27 maja br.

 

 1.  Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę parafialną
  do Lourdes i La Salette, połączoną ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia do 7 września br.  Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1. Krewnych osób zmarłych w latach 1997-98 i pochowanych na cmentarzu parafialnym w Miłosławiu bardzo prosimy o sprawdzenie ważności prolongaty miejsca pochówku wspomnianych zmarłych. W zależności od stanu prawnego oraz decyzji właściwych opiekunów tych grobów – co do ich ewentualnego przedłużenia, prosimy o dopełnienie niezbędnych formalności w Biurze Parafialnym.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego oraz miesięcznika Cuda i Łaski Boże.
 2. Polećmy jeszcze Bożemu Miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza śp. Annę Banaszak, której pogrzeb odbył się w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

                                                                               Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                            Proboszcz