OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  WNIEBOWSTĄPIENIA  PAŃSKIEGO  

13 maja 2018 r.

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św.

 

 1. W dniu dzisiejszym wędrujemy duchowo do Matki Bożej Fatimskiej,                            a wieczorem chcemy się zgromadzić na wspólnej modlitwie różańcowej, procesji światła i Apelu Jasnogórskim. Zapraszamy zatem wszystkich na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie połączone z tradycyjną procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła, które rozpocznie się o godz. 20.30. Bardzo prosimy wszystkich uczestników dzisiejszego wieczornego nabożeństwa o zabranie ze sobą świec lub lampionów.

 

 1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie otwarte we wtorek i czwartek         w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy          ul. Kościelnej.

 

 1. Kandydaci do Bierzmowania spotykają się na kolejnej próbie w czwartek – 17 maja br. o godz. 16.00 w kościele.

 

 1. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą sobotę od godz. 8.45. Rodziców, którzy mają możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty już w czwartek lub piątek, zapraszamy pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Ze względu na uroczystość I Komunii św., którą będziemy przeżywać w naszej parafii w przyszłą niedzielę, Msze św. będą odprawiane według nieco zmienionego porządku, a mianowicie o godz. 7.00, 8.30, 10.00 (Msza św. z udzieleniem                   I Komunii św.), 12.00 i 18.00.

 

 1. Dzieci przystępujące do I Komunii św. zgromadzą się w przyszłą niedzielę na placu przykościelnym o godz. 9.40. Prosimy o pozostawienie na tej Mszy św. wolnych miejsc dla rodziców i gości. Nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin odbędzie się o godz. 16.00 w kościele.

 

 1.  Od ponad 20 lat, w każdą pierwszą sobotę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Bogiem na Polach Lednickich. Spotkanie to, w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo jest szczególną okazją dla młodych, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej wzwyż do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii do niedzieli – 27 maja br.

 

 1.  Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę parafialną
  do Lourdes i La Salette, połączoną ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża, która odbędzie się w dniach 29 sierpnia do 7 września br.  Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1.  Krewnych osób zmarłych w latach 1997-98 i pochowanych na cmentarzu parafialnym w Miłosławiu bardzo prosimy o sprawdzenie ważności prolongaty miejsca pochówku wspomnianych zmarłych. W zależności od stanu prawnego oraz decyzji właściwych opiekunów tych grobów – co do ich ewentualnego przedłużenia, prosimy o dopełnienie niezbędnych formalności w Biurze Parafialnym.

 

 1.  Zachęcamy do lektury najnowszego wydania Przewodnika Katolickiego.

 

 1.  Panu Bogu – zawsze bogatemu w Miłosierdzie – powierzamy naszych bliskich zmarłych, a w tę modlitwę włączamy dziś: śp. Benedyktę Marciniak                              i śp. Władysławę Kaźmierczak, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                 Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                           Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 13 maja 2018 roku