OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  

6 maja 2018 r.

 

 1. Zachęcamy wszystkich do udziału we wspólnej modlitwie na nabożeństwach majowych, odprawianych w naszym kościele od poniedziałku do piątku                  po wieczornej Mszy św. W niedzielę natomiast modlimy się wraz z Matką Bożą         i przez Jej szczególne orędownictwo śpiewając Litanię Loretańską o godz. 17.45. Raz jeszcze zwracamy się z serdeczną prośbą do rodziców uczniów Szkoły Podstawowej o zatroszczenie się o to, by ich dzieci chociaż kilka razy w ciągu tego miesiąca wzięły udział w nabożeństwach majowych.  

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św., odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie otwarte we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1. Ze względu na zmianę godziny, raz jeszcze informujemy, iż uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży będzie miała miejsce w sobotę,             26 maja br. o godz. 11.00.  Szafarzem bierzmowania będzie Ksiądz Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski – z Watykanu, stojący na czele Sekcji Personelu Dyplomatycznego Sekretariatu Stanu, który na co dzień nadzoruje korpus dyplomatyczny Państwa Watykańskiego oraz Nuncjatury Apostolskie na całym świecie.

 

 1. Spotkanie dla Rodziców młodzieży, która za trzy tygodnie otrzyma sakrament Bierzmowania, odbędzie się w najbliższy wtorek – 8 maja o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. W niedzielę za tydzień, podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 10.30, dzieci              z klas IV, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. będą świętować pierwszą rocznicę tego wydarzenia. Spowiedź św. dla tych dzieci oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą sobotę od godz. 9.00. Rodziców, którzy mają możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty już w piątek, zapraszamy pół godziny przed wieczorną Mszą św.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

 1. W liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej, które przypada w przyszłą niedzielę – 13 maja, zapraszamy wszystkich na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, połączone z tradycyjną procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła, które rozpocznie się o godz. 20.30.

 

 

 1. Raz jeszcze serdecznie zachęcamy do udziału w autokarowej pielgrzymce do Sanktuarium Pani Kujaw w Markowicach k. Inowrocławia w najbliższą sobotę –      12 maja br. Wyjazd ten został połączony z udziałem w dwóch konferencjach i      Mszy św., a propozycja ta kierowana jest nie tylko do członków Żywego Różańca, ale do wszystkich chętnych. Wyjazd spod kościoła został zaplanowany o godz. 7.00, koszt wynosi 25 zł, a zapisy przyjmuje p. Elżbieta Rogalińska.

 

 1.  Od ponad 20 lat, w każdą pierwszą sobotę czerwca, kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi spotyka się ze sobą i z Bogiem na Polach Lednickich. Spotkanie to, w miejscu gdzie rodziło się polskie chrześcijaństwo jest szczególną okazją dla młodych, aby zobaczyć żywy Kościół i doświadczyć obecności Jezusa. Zapraszamy więc młodzież od 7 klasy Szkoły Podstawowej wzwyż do wzięcia udziału w tym spotkaniu. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł. Zapisy są przyjmowane po każdej Mszy św. w zakrystii do niedzieli – 27 maja br.   

 

 1.  Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na pielgrzymkę parafialną
  do Lourdes i La Salette, połączoną ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża, która odbędzie się w dniach od 29 sierpnia do 7 września br. Więcej informacji po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.

 

 1.   Krewnych osób zmarłych w latach 1997-98 i pochowanych na cmentarzu parafialnym w Miłosławiu bardzo prosimy o sprawdzenie ważności prolongaty miejsca pochówku wspomnianych zmarłych. W zależności od stanu prawnego oraz decyzji właściwych opiekunów tych grobów – co do ich ewentualnego przedłużenia, prosimy o dopełnienie niezbędnych formalności w Biurze Parafialnym.
 2.  Polećmy Bożemu Miłosierdziu wszystkich naszych bliskich zmarłych, modląc się dziś w sposób szczególny za śp. Benedyktę Marciniak, której pogrzeb odbędzie  się we wtorek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…Przez Miłosierdzie Boże niech odpoczywają w pokoju wiecznym …

 

 

 

 

                                                                                                                                                 Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                                           Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 5 maja 2018 roku