OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 kwietnia 2018 r.

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek      w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy          ul. Kościelnej 8.

 

  1. Przeprowadzona w Niedzielę Miłosierdzia zbiórka do puszek na rzecz miłosławskiej jadłodajni, pozwoliła przekazać na konto Stowarzyszenia św. Brata Alberta z Wrześni kwotę w wysokości 1172, 80 gr. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.  

 

  1. Dziękujemy również ofiarodawcom naszej parafii, którzy w ramach składki remontowo-budowlanej przed dwoma tygodniami przekazali na ten cel        3283, 22 zł. W poniedziałek, za tydzień, zostanie zamontowany w kościele ekran do wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych, a wśród przewidzianych na ten rok prac inwestycyjno-remontowych znajdują się jeszcze miedzy innymi: częściowa wymiana i montaż nowych elementów oświetlenia w kościele, a zwłaszcza w nawie głównej, wykonanie dźwiękoszczelnego, zamykanego konfesjonału, budowa nowego płotu przy Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej, stworzenie skweru św. Jakuba z kamiennym głazem i pamiątkową tablicą przy dolnych schodach prowadzących do wejścia głównego przy murze i ulicznym chodniku,    I etap prac związanych z zagospodarowaniem terenu po południowej stronie kościoła graniczącego z budynkiem starej szkoły, który po wyburzeniu wikaryjki zostanie inaczej ukształtowany i częściowo zamknięty oraz rewitalizacja i obsadzenie pozostałej części otoczenia nowego budynku biurowo-katechetycznego.

 

  1. Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 15.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej.

 

  1. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 9.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

  1. Wyjazd autokarem na doroczne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie, w przyszłą niedzielę, został zaplanowany o godz. 8.30. Dysponujemy jeszcze kilkoma miejscami wolnymi, a zapisy przyjmuje p. Elżbieta Rogalińska. Wspomniany przejazd jest darmowy, a po zakończonych uroczystościach         Ks. Prymas zaprasza wszystkich pielgrzymów na poczęstunek w ogrodach Rezydencji Arcybiskupów Gnieźnieńskich.  

 

  1. Zachęcamy do udziału w naszej tegorocznej pielgrzymce parafialnej do Lourdes   i La Salette, połączonej ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża (w dniach 29. 08 – 07. 09. br.). Szczegółowy program pielgrzymki można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii, a zapisy chętnych na wyjazd przyjmujemy w Biurze Parafialnym.

 

  1. Zachęcamy do lektury wydanego wczoraj kwartalnika parafii ziemi wrzesińskiej Wspólnota z informacjami z życia naszej parafii oraz Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na maj.

 

  1. Prośmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych,               wspominając w tej modlitwie w sposób szczególny śp. Stanisławę Przybył              i  śp. Kazimierę Nowak, które pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

        Ks.  Krzysztof  Redlak                                                                                                                                                               

                                                                                              P r o b o s z c z

 

  

          Miłosław, dnia 21 kwietnia 2018 roku