OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

Niedziela Miłosierdzia Bożego

8 kwietnia 2017 r.

 

  1. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego, które będzie sprawowane dziś o godz. 15.00. Nasza modlitwa zostanie połączona                        z koncertem w wykonaniu zespołu instrumentalnego oraz chóru z parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni pod dyrekcją Przemysława Piechockiego.

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-budowlane. Wśród najważniejszych prac i inwestycji przewidzianych na ten rok, pierwszym przedsięwzięciem będzie montaż specjalnego ekranu do wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych, który najpóźniej w pierwszym tygodniu maja zostanie umieszczony na załamaniu ścian po prawej stronie, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego.

 

  1. Przy wyjściach z kościoła zbieramy dziś ofiary na zakup produktów spożywczych dla korzystających ze stołówki, prowadzonej przez Stowarzyszenie św. Brata Alberta z Wrześni, z którym w realizacji akcji dożywiania potrzebujących współpracują: Urząd Gminy w Miłosławiu i nasza Parafia.

 

  1. Przeprowadzona w Poniedziałek Wielkanocny zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego pozwoliła wspomóc wspomnianą Uczelnię kwotą w wysokości 714, 22 gr. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.

 

  1. W jutrzejszy poniedziałek będziemy obchodzić (przeniesioną w tym roku z Niedzieli Palmowej) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, połączoną z Dniem Świętości Życia. W tym dniu również, po zakończeniu Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, będzie można się włączyć w Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie otwarte tylko we wtorek                 w godz. od 19.30 do 20.00 w Domu Parafialnym przy ul. Pałczyńskiej, zaś w czwartek będzie zamknięte.

 

  1. Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w naszej tegorocznej pielgrzymce parafialnej do Lourdes i La Salette, połączonej ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża        (w dniach 29. 08 – 07. 09. br.), odbędzie się w jutrzejszy poniedziałek –                  9 kwietnia o godz. 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy           ul. Kościelnej 8. Podczas spotkania zostaną przekazane rożne informacje praktyczne oraz rozpoczną się formalne zapisy uczestników wyjazdu. Osoby zdecydowane na udział w pielgrzymce powinny tego dnia dokonać wstępnej wpłaty w wysokości 500 zł. Zapisy chętnych na wyjazd niezależnie od liczby zgłoszeń, pragniemy zakończyć do 6 maja br. Przypominamy, iż szczegółowy program pielgrzymki można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

  1. Kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do           I Komunii św. odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w kościele.  

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

  1.  Prośmy o dar Wiecznego Życia dla naszych bliskich zmarłych, polecając w tej modlitwie w sposób szczególny śp. Krystynę Janasik z Bugaju, której pogrzeb odbędzie się we wtorek w Winnej Górze i rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00.     Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

                                                                                                  Ks.  Krzysztof  Redlak                                                                                                                                                               

                                                                                            P r o b o s z c z

 

 

Miłosław, dnia 7 kwietnia 2018 roku