OGŁOSZENIA   DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA  

ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

1 kwietnia 2018 r.

 1. Prawda o Zmartwychwstaniu niesie nam nadzieję, że chociaż na świecie tyle bólu, zła i nieprawości, to jest wśród nas Chrystus, który zwyciężył grzech, pojednał nas z Bogiem Ojcem i daje nam Ducha Świętego, by ludzi zjednoczyć między sobą. Niech ta nadzieja, którą przynosi dzisiaj ludzkim sercom Zmartwychwstały Chrystus, stanie się udziałem wszystkich wiernych naszej miłosławskiej wspólnoty Kościoła, a także przybywających do nas w te świąteczne dni krewnych, przyjaciół  i sąsiadów. Niech radość wielkanocnego poranka zdominuje utrudzenie i różne niełatwe sytuacje codziennego życia oraz pozwoli odkrywać piękno Bożej prawdy, nawet w doświadczeniach znaczonych przez ból, niepokój i niepewność. Zwycięski Jezus, który uwalnia człowieka z bezradności wobec zła i nieprawości, a który ciągle jeszcze pozostaje dla wielu zgorszeniem, głupstwem, czy też znakiem ideowego zniewolenia, niech stanie się dla Was wszystkich prawdziwą mocą             i mądrością. Niech Jego Chwalebne Ciało, które jest pokarmem na życie wieczne, będzie też dla każdego z nas niewyczerpanym źródłem siły, oparciem w trudnościach oraz żywym znakiem tęsknoty za niebem. Życzymy Wam dobrych, błogosławionych i pięknych świąt, których prawdziwym bogactwem niech będzie rodzinność i wspólny czas, spotkanie przy stole i wspólne rozmowy, a czasem przebaczenie, pojednanie i przyjęcie prawdy. Niech te święta trwają w naszych sercach, umysłach i całym naszym życiu.

 

 1. Uroczyste obchody Świętego Triduum Paschalnego, to zasługa wielu osób, które włączyły się w przygotowanie i przebieg tych uroczystości, dając swoje talenty, czas i pracę. Chcemy im wszystkim i każdemu z osobna gorąco podziękować. Dziękujemy najpierw Liturgicznej Służbie Ołtarza, na czele z Opiekunem –           Ks. Radkiem oraz Ceremoniarzami za przygotowanie liturgii ostatnich trzech dni. Wiemy także, że Liturgia Paschalna wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej,              o którą zadbali członkowie chóru parafialnego na czele z Siostrą Filipą. Wyrażamy Wam naszą wdzięczność. Słowa podziękowań kierujemy także pod adresem Sióstr Dominikanek, która zaprojektowały i wykonały Ciemnicę, Grób Pański i kwiatowe dekoracje ołtarzy, włączając w to podziękowanie także Panów, którzy przygotowują konstrukcję do zabudowy. Przy tej okazji dziękujemy także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, składane podczas nabożeństw Gorzkich Żali.
 2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przy wyjściach z kościoła będzie się odbywała tradycyjna już zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Od najbliższego wtorku Msze św. poranne w dni powszednie będą sprawowane      o godz. 7.00.

 

 1. W przyszłym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne tylko w najbliższy wtorek – 3 kwietnia w godz. od 19.30 do 20.00, zaś w czwartek będzie zamknięte.

 

 1. Comiesięczna spowiedź św. dla uczniów oddziałów gimnazjalnych oraz klas VII w czwartek od godz. 16.45, a na uczniów klas IV – VI oczekujemy w piątek, również od godz. 16.45.

 

 1. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca rozpocznie się o godz. 19.30 i zostanie połączona z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi, w najbliższą sobotę o godz. 7.30.

 

 1. Od Wielkiego Piątku gromadzimy się codziennie w kościele na nowennie przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do wspólnego odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia dziś i jutro o godz. 11.40, a od wtorku do soboty o godz. 17.40, czyli przed rozpoczęciem wieczornej Mszy św. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich o godz. 15.00 na Nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego, połączonego z okolicznościowym koncertem muzycznym w wykonaniu zespołu instrumentalnego oraz chóru z parafii pw. św. Jadwigi we Wrześni. W trakcie nabożeństwa usłyszymy kilka utworów muzycznych zaczerpniętych z music-hallu „Miłość Zmartwychwstała”.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele remontowe, a przy wyjściach z kościoła wolontariusze ze Stowarzyszenia św. Brata Alberta z Wrześni, współpracujący z naszą parafią w ramach jadłodajni, funkcjonującej obecnie w budynku dawnej szkoły przy ul. Zamkowej, zbierać będą ofiary na rzecz zakupu produktów spożywczych dla stołówki, z której każdego dnia korzysta ok. 15-20 osób potrzebujących.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób zainteresowanych udziałem w naszej tegorocznej pielgrzymce parafialnej do Lourdes i La Salette, połączonej ze zwiedzaniem Prowansji, przedmurza alpejskiego oraz Lazurowego Wybrzeża        (w dniach 29. 08 – 07. 09. br.), odbędzie się w poniedziałek za tydzień –                  9 kwietnia o godz. 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy           ul. Kościelnej 8. Podczas spotkania zostaną przekazane rożne informacje praktyczne oraz rozpoczną się formalne zapisy uczestników wyjazdu. Osoby zdecydowane na udział w pielgrzymce powinny tego dnia dokonać wstępnej wpłaty w wysokości 500 zł. Zapisy chętnych na wyjazd niezależnie od liczby zgłoszeń, pragniemy zakończyć do 6 maja br. Przypominamy, iż szczegółowy program pielgrzymki można odebrać po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Uczniowie klas III, którzy przygotowują się do przyjęcia I Komunii św., odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne podczas Mszy św. sprawowanej w sobotę – 12 maja o godz. 10.00, zaś pierwsza spowiedź św. tychże dzieci będzie miała miejsce w tygodniu przed uroczystością I Komunii św. Przypominamy jednocześnie o kolejnej konferencji dla Rodziców we wtorek za tydzień, to jest 10 kwietnia o godz. 19.00. 

 

 1.  Formacja przygotowująca bezpośrednio do zawarcia sakramentu małżeństwa, czyli nowa forma tzw. kursu przedmałżeńskiego, zostanie w tym roku zorganizowana dwukrotnie w dekanacie miłosławskim. Realizowana w cyklu dwugodzinnych konferencji i warsztatów, przez sześć kolejnych niedziel, rozpocznie się 8 kwietnia br. o godz. 19.00 w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Orzechowie. Kolejny taki cykl zostanie zorganizowany we wrześniu w parafii w Kołaczkowie. Szczegóły znajdują się na plakacie wywieszonym w gablotce parafialnej.

 

 1.  Zachęcamy do lektury świątecznego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Prośmy o dar Wiecznego Życia dla wszystkich naszych bliskich zmarłych,                  a zwłaszcza dla śp. Marii Gryczan i śp. Czesława Centkowskiego, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz dla tych, którzy odeszli od nas w ciągu ostatniego roku i oczekują pełni udziału w Chwale Zmartwychwstania. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

                                                                                     Ks.  Krzysztof  Redlak                                                                                                                                                           Proboszcz

     Miłosław, dnia 31 marca 2018 r.