OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

IV  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  

11  marca  2018 r.

 

  1. Zachęcamy wszystkich do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych, które są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:       

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

           u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.   

 

  1. Tydzień temu rozpoczęliśmy przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał br. Rekordowa liczba osób dokonująca rezerwacji Mszy św. we wspomnianym okresie sprawiła, iż do końca czerwca zostały zajęte wszystkie terminy na Msze św. w niedziele i święta oraz Msze św. wieczorne w ciągu tygodnia. W chwili obecnej dysponujemy jedynie kilkoma wolnymi intencjami mszalnymi na Msze św. o godz. 7.00 rano w dni powszednie w kwietniu, maju i czerwcu oraz na Msze św. zbiorowe za zmarłych we wtorki o godz. 18.00. Przypominamy, iż intencje mszalne można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii od poniedziałku do piątku.

 

  1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne po raz ostatni przed świętami wielkanocnymi według stałego porządku, to jest we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Przez dwa kolejne tygodnie (19 – 31 marca br.) Biuro Parafialne będzie czynne w ograniczonym zakresie, o czym szczegółowo poinformujemy za tydzień.

 

  1. W najbliższym tygodniu odbędą się rekolekcje szkolne. Uczniowie Szkoły Podstawowej będą przezywali swoje rekolekcje w czwartek i piątek, a uczniowie oddziałów gimnazjalnych od środy do piątku.

 

  1. Zbiórka lektorów w najbliższą sobotę o godz. 11.00, a ministrantów i kandydatów tego samego dnia o godz. 12.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

  1. Za tydzień będziemy gościli w naszej parafii wolontariuszy z grupy „Projekt Zambia”, działającej przy ośrodku duszpasterskim OO. Jezuitów w Toruniu. „Projekt Zambia” to grupa młodych ludzi, na co dzień uczących się i pracujących na różnych stanowiskach, którzy w czasie wakacji lub w ramach urlopu decydują się opuścić swój często wygodny i bezpieczny świat, aby udać się do dalekiej Zambii w Afryce       i tam na miejscu pomagać w budowie farmy, opiekować się wychowankami sierocińca w Kasisi, głosić dobre słowo i spełnić nakaz misyjny Chrystusa. Wolontariusze będą nas prosić o modlitwę, a także o wsparcie finansowe tego projektu. Ofiary na ten cel będą zbierali do puszek przed kościołem.

 

  1. Z okazji przypadającej w tym roku 160. rocznicy Objawień Maryjnych w Lourdes, nasza parafia wraz z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym Frater organizuje w dniach od 29 sierpnia do 7 września 2018 r. pielgrzymkę lotniczą do południowej Francji, połączonej ze zwiedzaniem fragmentu Alp francuskich, Lazurowego Wybrzeża oraz Prowansji. W programie 10-dniowej podróży, rozpoczynającej się wyjazdem autokarem z Miłosławia na lotnisko do Berlina (wylot 9.55), a następnie przelotem do Lyonu zaplanowano między innymi: całodzienne pobyty z noclegami w Sanktuariach Maryjnych w Lourdes i La Salette, modlitwę w sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Ars, całodzienny pobyt w prowansalskim mieście Antibe i jego okolicy, trzydniowy przejazd Lazurowym Wybrzeżem z zatrzymaniem i popołudniowym wypoczynkiem nad brzegiem oceanu w Biarritz, Cannes, Monaco i Monte Carlo, a nadto zwiedzanie najpiękniejszych zabytkowych miast południa, wśród których trzeba wspomnieć: Lyon, Carcassonne i Awinion. Koszt pielgrzymki wynosi 3960 zł, a zapisy chętnych na wyjazd rozpoczniemy po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.   

 

  1. Zachęcamy do lektury miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

  1. Pomódlmy się za bliskich nam zmarłych, prosząc o Życie Wieczne dla zmarłych           z naszej parafii i polecając dziś w tej modlitwie tych wszystkich, których kolejna rocznica śmierci przypada w bieżącym miesiącu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

 

                                                                               Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                    Proboszcz