OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

18 marca 2018 r.

 

 1. W tym przedostatnim już tygodniu Wielkiego Postu zachęcamy wszystkich do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych, które są sprawowane według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa w najbliższy piątek:   

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

u dla dorosłych o godz. 18.30

] Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś i za tydzień: u o godz. 17.15

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek – 19 marca przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca NMP, którego kult był w przeszłości bardzo żywy w naszej parafii          i któremu dedykowany jest jeden z ołtarzy bocznych w kościele, co z kolei wiązało się z celebrowanym w parafii tzw. „odpustem mniejszym”. Nawiązując do tej pięknej tradycji, pragniemy sprawować wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 przy ołtarzu św. Józefa wraz z aktem zawierzenia małżeństw i rodzin naszej parafii oraz indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tej wspólnotowej modlitwie.   

 

 1. Całodzienna spowiedź św. wielkanocna z udziałem księży z naszego dekanatu odbędzie się w najbliższą sobotę – 24 marca. Do sakramentu pojednania i pokuty będzie można przystąpić przed południem w godzinach od 10.30 do 11.30,             a następnie od 12.00 do 12.30. Wieczorna tura spowiedzi św. rozpocznie się                             godz. 20.00 i trwać będzie do godz. 21.00. Tego dnia nie będzie spowiedzi św. przed Mszą św. wieczorną, ani poranną. Bardzo prosimy, aby osoby nie mające żadnych poważniejszych ograniczeń i trudności, postarały się przystąpić do spowiedzi św. w najbliższą sobotę, gdyż w kolejne dni będzie to już nieco utrudnione. Informując o planie spowiedzi św. w naszej parafii, pragniemy również przypomnieć, iż w najbliższy piątek organizowana jest w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie wieczorna spowiedź św. z udziałem wszystkich kapłanów z dekanatu. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 i trwać będzie nieprzerwanie do godz. 21.00.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania naszym ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę przekazali na cele remontowo-inwestycyjne 2976,56 zł.

 

 1. W związku z odbywającymi się w najbliższym tygodniu całodniowymi spowiedziami w poszczególnych parafiach naszego dekanatu, Biuro Parafialne będzie otwarte tylko we wtorek w godz. od 19.30 do 20.00, zaś w czwartek będzie zamknięte. W sprawach pilnych prosimy o kontakt po każdej Mszy św. w zakrystii.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z Rodzicami zapraszamy na kolejną Mszę św. w najbliższą środę – 21 marca o godz. 16.30,     po zakończeniu której odbędzie się spotkanie formacyjne dla rodziców w kościele,       a dzieci wraz z Siostrami przejdą w tym czasie do nowego budynku biurowo-katechetycznego. Bardzo prosimy wszystkich rodziców o obecność na wspomnianym spotkaniu.

 

 1. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Palmową. Na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, podczas każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia palm. Pragnąć kultywować ten piękny zwyczaj, zachęcamy wszystkich do przyniesienia ze sobą do kościoła gałązek palmowych. Dzieci natomiast zachęcamy do samodzielnego wykonania gałązek palmowych i przybycia na Mszę św. o godz. 10.30, na zakończenie której odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek od godz. 8.30. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii.

 

 1. Droga Krzyżowa ulicami miasta odbędzie się w Wielki Poniedziałek i rozpocznie się o godz. 19.30 na skwerze przy budynkach oznaczonych ostatnimi numerami przy ul. Dąbrowskiego, a jej trasa będzie prowadzić ulicami: Dąbrowskiego, Mielżyńskiego, Łąkowa, Dworcowa, wzdłuż bloków 7, 4 i 3 przy Oś. Łokietka           z zakończeniem przy bloku nr 5.

 

 1. Z okazji przypadającej w tym roku 160. rocznicy Objawień Maryjnych w Lourdes, nasza parafia wraz z Biurem Turystyczno-Pielgrzymkowym Frater organizuje          w dniach od 29 sierpnia do 7 września 2018 r. pielgrzymkę lotniczą do południowej Francji, połączonej ze zwiedzaniem fragmentu Alp francuskich, Lazurowego Wybrzeża oraz Prowansji. W programie 10-dniowej podróży, rozpoczynającej się wyjazdem autokarem z Miłosławia na lotnisko do Berlina, a następnie przelotem do Lyonu zaplanowano między innymi: całodzienne pobyty z noclegami                        w Sanktuariach Maryjnych w Lourdes i La Salette, modlitwę w sanktuarium św. Jana Marii Vianneya w Ars, całodzienny pobyt w prowansalskim mieście Antibe         i jego okolicy, trzydniowy przejazd Lazurowym Wybrzeżem z zatrzymaniem                         i  popołudniowym wypoczynkiem nad brzegiem oceanu w Biarritz, Cannes, Monaco i Monte Carlo, a nadto zwiedzanie najpiękniejszych zabytkowych miast południa, wśród których trzeba wspomnieć: Lyon, Carcassonne i Awinion. Koszt pielgrzymki wynosi 3960 zł. Dziś w zakrystii można odebrać szczegółowy plan pielgrzymki,         a zapisy chętnych na wyjazd rozpoczniemy po Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.   

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.  

 

 1.  Pomódlmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych, a zwłaszcza za śp. Bolesława Szczepaniak oraz śp. Marka Jedraszaka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu.  Dobry Jezu, a nasz Panie

                                                                                                 

 

 

 

 

                          Ks. Krzysztof Redlak

 •  

 

 

 

  Miłosław, dnia 17 marca 2018 r.