OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

4 marca 2018 r.

 

 1. W ramach ogólnopolskiej zbiórki na rzecz pomocy polskim misjonarzom zebraliśmy       w ubiegłą niedzielę do puszek 1034, 82 zł. Wszystkim Dobroczyńcom Dzieła Misyjnego składamy serdeczne podziękowania.

 

 1. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych, których porządek przedstawia się następująco:

 

 

] Droga Krzyżowa w każdy piątek:      

u    dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

                  u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali:     u   w każdą niedzielę o godz. 17.15

 1. Dziś wieczorem rozpoczniemy przyjmowanie wstępnej rezerwacji intencji mszalnych na II kwartał br. W związku z tym Biuro Parafialne, znajdujące się w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8, będzie otwarte w dzisiejszą niedzielę w godz. od 19.00 do 21.00. Od jutra sprawy związane z intencjami mszalnymi będziemy załatwiać już tylko w zakrystii po porannej lub wieczornej Mszy św. (poza sobotą               i niedzielą). Prosimy zatem o uszanowanie tego systemu rezerwacji intencji mszalnych, których nigdy nie załatwiamy w ramach dyżurów Biura Parafialnego.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek, po zakończeniu wieczornej Mszy św., odbędzie się comiesięczne nabożeństwo do św. Józefa w intencji małżeństw i rodzin.

 

 1. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się wyjątkowo w najbliższą środę –             7 marca o godz. 19.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym.

 

 1. Biuro Parafialne będzie czynne w najbliższym tygodniu we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00.

 

 1. Rodziców dzieci, które 20 maja br. przystąpią w naszej parafii do I Komunii św. zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w najbliższy wtorek – 6 marca o godz. 19.00 w kościele.

 

 1. Zachęcamy wszystkich od udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa, w najbliższy piątek – 9 marca. Licząca 13 km trasa Drogi Krzyżowej będzie prowadziła przez Franulkę i Rudki, z krótkim zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach            i zakończeniem miedzy północą a godziną 1.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Chętni do udziału w Drodze Krzyżowej mogą się zapisywać od jutrzejszego poniedziałku po każdej Mszy św. w zakrystii, a zapisy osób przybywających z zewnątrz rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 20.00 w kościele. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej zostało zaplanowane o godz. 20.30. Dodatkowych informacji udzielają Państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

 

 1. Zbiórka ministrantów i kandydatów będzie miała miejsce w najbliższą sobotę – 10 marca o godz. 12.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej.

 

 1. Przypominamy, iż rekolekcje szkolne dla uczniów Szkoły Podstawowej odbędą się w dniach 15 i 16 marca, a dla uczniów oddziałów gimnazjalnych w dniach od 14 do 16 marca br.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele inwestycyjno-remontowe.

 

 1. Katechezy dla narzeczonych, którzy nie ukończyli przyparafialnej katechezy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, bądź też organizowanych w przeszłości kursów przedmałżeńskich, a planują już datę lub wstępnie myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa w przyszłości, rozpocznie się w niedzielę – 8 kwietnia br. o godz. 19.00        w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie i będzie realizowany w formie cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań odbywających się w kolejne niedzielne wieczory do 13 maja br.

 

 1. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego.

 

 1. Pomódlmy się za zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, w szczególny sposób zawierzając Bożemu Miłosierdziu śp. Janusza Pawlaczyka, którego pożegnaliśmy          w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

                                                                                                  Ks. Krzysztof Redlak                                                                                                                                  Proboszcz

 

 Miłosław, dnia 3 marca 2018 r.