OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

25 LUTEGO 2018 r.

 

 1. Cenną pomocą w prawdziwie religijnym przeżywaniu Wielkiego Postu jest wspólnotowa forma celebrowania Drogi Krzyżowej oraz mające piękną polską tradycję nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcamy zatem wszystkich do udziału we wspomnianych nabożeństwach pasyjnych, które w tym roku są sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:

 

] Droga Krzyżowa w każdy piątek:       

 u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

   u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali:     u w  każdą niedzielę o godz. 17.15  

Po zakończeniu nabożeństwa, ok. godz. 18.00 sprawowana jest Msza św. recytowana bez kazania.

 

 1. W dniu dzisiejszym, we wszystkich parafiach w kraju, zbierane są do puszek ofiary na rzecz pomocy polskim misjonarzom. Dzięki tej corocznej zbiórce możliwa jest realizacja wielu cennych projektów ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych                      i edukacyjnych, głównie w Afryce i Ameryce Południowej. Zechciejmy i tym razem,      na miarę naszych możliwości, wesprzeć to ważne dzieło, pomagając jednocześnie tym, którzy żyją w bardzo skromnych i nieraz skrajnie trudnych warunkach. Ofiary na ten cel zbierane są do puszek przy wyjściu z kościoła

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek w godz.       od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.  

 

 1. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św., tym razem tylko dla uczniów oddziałów gimnazjalnych w czwartek od godz. 17.00. Z kolei uczniów klas IV, V, VI i VII prosimy wyjątkowo o nie przystępowanie w tych dniach do sakramentu pojednania i pokuty, gdyż w ramach rekolekcji szkolnych – w dniach 15 i 16 marca – zostało zaplanowane specjalne nabożeństwo pokutne połączone ze spowiedzią św., w ramach której posługiwać będzie kilku księży z naszego dekanatu. Prosimy o przekazanie tej informacji wszystkim uczniom klas IV-VII oraz ich rodzicom.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy wszystkich na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.30, w trakcie której będzie także możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty.

 

 

 

 1. Osoby chore i starsze odwiedzimy z posługą sakramentalną w nadchodzącym miesiącu w ramach przygotowania do Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego,       w dniach 26 i 27 marca br., to jest w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek, o czym szczegółowo poinformujemy w terminie późniejszym.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy wynagradzającej do Niepokalanego Serca Maryi, w najbliższą sobotę po zakończeniu porannej Mszy św.

 

 1. Zachęcamy wszystkich od udziału w Nocnej Drodze Krzyżowej z Miłosławia do Biechowa, w piątek – 9 marca, a więc już za niecałe dwa tygodnie. Licząca 13 km trasa Nocnej Drogi Krzyżowej będzie tradycyjnie prowadziła przez Franulkę i Rudki, z krótkim zatrzymaniem w kaplicy w Gorzycach i zakończeniem miedzy północą a godziną 1.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Zapisy uczestników rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 20.00 w kościele, a wyjście zostało zaplanowane o godz. 20.30. Dodatkowych informacji udzielają Państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

 

 1. Katechezy dla narzeczonych, którzy nie ukończyli przyparafialnej katechezy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, bądź też organizowanych w przeszłości kursów przedmałżeńskich, a planują już datę lub wstępnie myślą o zawarciu sakramentu małżeństwa w przyszłości, rozpocznie się w niedzielę – 8 kwietnia br. o godz. 19.00 w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Orzechowie i będzie realizowany w formie cotygodniowych, dwugodzinnych spotkań odbywających się w kolejne niedzielne wieczory do 20 maja br. 

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, dostępnej w zakrystii oraz przy wyjściu głównym z kościoła. Dziś do nabycia jest miesięcznik Cuda i Łaski Boże oraz najnowszy numer Przewodnika Katolickiego z dołączonym modlitewnikiem na marzec w cenie 6 zł.

 

 1.  Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, polecając w sposób szczególny w tej modlitwie śp. Jana Bluma oraz śp. Tolisławę Krzyżańską, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Panu śp. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

                                                                                                 

 

 

 

Ks. Krzysztof Redlak

 •  

          

 

 

  Miłosław, dnia 24 lutego 2018 r.