OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU  

18  lutego  2018 r.

 

1. W minioną środę weszliśmy w czas Wielkiego Postu. W polskiej religijności        i tradycji okres Wielkiego Postu znaczą głębokie w treści i bardzo piękne            w formie obrzędy i nabożeństwa pasyjne. Warto dziś postawić sobie pytanie o to: czy potrafię, czy chcę w tym czasie dać z siebie coś więcej, by spotkać się z Chrystusem cierpiącym na Drodze Krzyżowej, na Nabożeństwie Gorzkich Żali      i odnaleźć tym samym jakąś część prawdy o sobie? Czy stać mnie na to,          by długich latach nieobecności na nabożeństwie Drogi Krzyżowej przyjść ponownie do kościoła na tę modlitwę? A jeśli chodzę: czy staram się o regularny w nich udział i jak najgłębsze przeżycie? Porządek wspomnianych nabożeństw przedstawia się następująco:

 

] Droga Krzyżowa – w każdy piątek:  

u dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15

                                      u dla dorosłych o godz. 18.30

 

] Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15

 

Kazania pasyjne podczas tegorocznych Gorzkich Żali będzie głosił                   Ks. Radosław Tuszyński, a po zakończeniu nabożeństwa będzie sprawowana Msza św. recytowana bez kazania.

 

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wiernym, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli swoje ofiary na tacę remontowo-budowlaną, Na ten cel zebraliśmy 2923, 29 zł.

 

3. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ulicy Kościelnej 8.

 

4.  Spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się w najbliższy czwartek – 22 lutego o godz. 19.00 na plebanii.

 

5. Comiesięczne spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca połączone w wymianą tajemnic odbędzie się w przyszłą sobotę w kościele, po zakończeniu Mszy św. wieczornej.

 

 

6. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach w naszym kraju zbierane będą ofiary na rzecz pomocy polskim misjonarzom. Dzięki tej corocznej, ogólnopolskiej zbiórce, możliwa jest realizacja wielu cennych projektów ewangelizacyjnych, medycznych, charytatywnych i edukacyjnych, głównie w Afryce i Ameryce Południowej. Zechciejmy i tym razem, na miarę naszych możliwości, wesprzeć to ważne dzieło. Ofiary na ten cel będzie można składać do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

7. W kalendarium ciekawych inicjatyw duszpasterskich, podejmowanych         od niedawna w naszej parafii wpisuje się Nocna Droga Krzyżowa, w której               z każdym kolejnym rokiem uczestniczy coraz większa liczba wiernych               (w ubiegłym roku – ponad 120 osób), często przybywających z zewnątrz. Pragniemy i w tym roku przeżyć wspólnie to wieczorne przejście lokalnymi drogami, połączone z medytacją pasyjną w piątek, przed IV Niedzielą Wielkiego Postu – 9 marca br. Trasa Nocnej Drogi Krzyżowej będzie tradycyjnie prowadziła przez Franulkę, Rudki i Gorzyce z zakończeniem w Biechowie. Zapisy uczestników rozpoczną się w dniu przejścia o godz. 20.00 w kościele,      a wyjście będzie miało miejsce o godz. 20.30. Zakończenie, liczącego 13 km przejścia, którego tempo zależy od różnych czynników jest przewidywane między północą a godz. 1.00. Koordynatorami tego projektu są Państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie, którzy udzielają szczegółowych informacji.

 

8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

 

9. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej,             a zwłaszcza za śp. Genowefę Stanisławską, którą pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz za śp. Jana Bluma, którego pogrzeb odbędzie się jutro                       i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.30. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

                                                                                          

                                                                              Ks. Krzysztof Redlak

  •  

 

 

 

Miłosław, dnia 17 lutego 2018 r.