OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI Niedziela Zwykła

11 lutego 2018 r.

 

 1. W najbliższą środę rozpoczniemy w Kościele okres Wielkiego Postu, który jest nam dany, jako czas wyjątkowej okazji do zerwania z grzechem i pracy nad słabościami, a także do ożywienia osobistej więzi z Bogiem i pogłębienia życia duchowego. Zewnętrznym wyrazem rozpoczęcia w duchu wiary Wielkiego Postu jest liturgiczny obrzęd posypania głów popiołem, który będzie miał miejsce w Środę Popielcową – 14 lutego, podczas Mszy św. sprawowanych tego dnia        o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Przypominamy również, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich wierzących post ścisły, od którego nie ma żadnej dyspensy.

 

 1. Cenną pomocą w prawdziwie religijnym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu jest wspólnotowa forma celebrowania Drogi Krzyżowej oraz wpisujące się tak mocno w polską tradycję nabożeństwo Gorzkich Żali, które będą sprawowane w naszej parafii według następującego porządku:
 • Droga Krzyżowa – w każdy piątek: 

  • dla dzieci i ich rodziców o godz. 17.15
  • dla dorosłych po Mszy św. wieczornej
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali – w każdą niedzielę o godz. 17.15
  Po zakończeniu nabożeństwa ok. godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. recytowana bez kazania.

 

 1. W najbliższym tygodniu Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek           w godz. od 19.30 do 20.00 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego. 

 

 1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, a zwłaszcza za śp. Janinę Pietek, śp. Czesława Bieszczaka, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu oraz za śp. Genowefę Stanisławską z Lipia, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek i rozpocznie się Mszą św. o godz. 13.00. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

     Miłosław, dnia 10 lutego 2018 r.