OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III  NIEDZIELA  ZWYKŁA   

21 stycznia 2018 r.

 

  1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie,        a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższy tydzień znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii. Mieszkańcy naszej parafii, którzy z różnych względów nie mogli przyjąć kolędy w zaplanowanym terminie, a chcieliby jeszcze spotkać się w swoich domach na wspólnej modlitwie i rozmowie z duszpasterzami, proszeni są o zgłoszenie takiej prośby w zakrystii. Kolęda w tych domach została zaplanowana na najbliższy piątek i sobotę, po wcześniejszym, indywidualnym uzgodnieniu daty i godziny spotkania.

 

  1. Do 11 lutego br. Biuro Parafialne jest czynne w każdą sobotę wieczorem, w godzinach od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim dobroczyńcom naszej parafii, którzy w minioną niedzielę przekazali w ramach comiesięcznej składki na fundusz remontowo-inwestycyjny 2895,64 zł.

 

  1. Pary narzeczonych, które zadeklarowały pragnienie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w naszej parafii w bieżącym roku i dokonały wstępnej rezerwacji terminu ślubu, zapraszamy na spotkania inaugurujące cykl przygotowań kanoniczno-duszpasterskich. Ze względu na obowiązujące od ubiegłego roku w Archidiecezji Gnieźnieńskiej nowe zasady ogólne oraz przyjęte przez nas w wymiarze lokalnym szczegółowe postanowienia w zakresie przygotowania oraz przebiegu celebracji sakramentu małżeństwa, wspomniane spotkania są obowiązkowe dla wszystkich ślubujących w tym roku par i będą się odbywały według następującego porządku:

 

  • dla par, w których jedno lub dwoje narzeczonych pochodzi z naszej parafii
  • w niedzielę, za tydzień – 28 stycznia 2018 r. o godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8

 

  • dla par, w których żadna ze stron nie pochodzi z naszej parafii         
  • w sobotę, za dwa tygodnie – 3 lutego 2018 r. o godz. 19.30
  • lub w niedzielę –  25 lutego 2018 r. godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

W przypadku uzasadnionej niemożności uczestnictwa we wspomnianym spotkaniu organizacyjnym, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową. Brak tej informacji będzie traktowany, jako rezygnacja z zarezerwowanego terminu ślubu.

 

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na specjalny koncert zatytułowany „Serce sercu”, który jest częścią projektu PRO-LIFE-LAB – Laboratorium Życia, realizowanego obecnie przez grupę nauczycieli uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Wspomniany koncert odbędzie się za tydzień, w niedzielę – 28 stycznia 2018 r. o godz.16.00 w hali sportowo-widowiskowej w Bugaju. Zachęcamy także wszystkich do zapoznania się z calością wspomnianego projektu na stronie internetowej szkoły.

  

7. Zachęcamy do lektury miesięcznika Cuda i Łaski Boże oraz najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

 

8. Pomódlmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

                                                                          Ks. Krzysztof  Redlak

   Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 20 stycznia 2018 r.