OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA   

14 stycznia 2018 r.

 

 

  1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie,        a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie (do 27 stycznia br.) znajduje się w gablotkach informacyjnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

  1. W okresie kolędowym Biuro Parafialne jest czynne w każdą sobotę wieczorem, w godzinach od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8. Intencje mszalne można zamawiać od poniedziałku do soboty, po Mszach św. w zakrystii.

 

  1. Składka z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowo-inwestycyjne.

 

  1. Spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się dziś o godz. 15.00 w Miłosławskim Centrum Kultury.

 

  1. Pary narzeczonych, które zadeklarowały pragnienie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w naszej parafii w bieżącym roku i dokonały wstępnej rezerwacji terminu ślubu, zapraszamy na spotkania inaugurujące cykl przygotowań kanoniczno-duszpasterskich. Ze względu na obowiązujące od ubiegłego roku w Archidiecezji Gnieźnieńskiej nowe zasady ogólne oraz przyjęte przez nas w wymiarze lokalnym szczegółowe postanowienia w zakresie przygotowania oraz przebiegu celebracji sakramentu małżeństwa, wspomniane spotkania są obowiązkowe dla wszystkich ślubujących w tym roku par i będą się odbywały według następującego porządku:

 

  • dla par, w których jedno lub dwoje narzeczonych pochodzi z naszej parafii
  • w niedzielę – 28 stycznia 2018 r. o godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8

 

 

 

  • dla par, w których żadna ze stron nie pochodzi z naszej parafii         
  • w sobotę – 3 lutego 2018 r. o godz. 19.30
  • lub w niedzielę –  25 lutego 2018 r. godz. 19.30

w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

W przypadku uzasadnionej niemożności uczestnictwa we wspomnianym spotkaniu organizacyjnym, prosimy o powiadomienie nas o tym fakcie drogą elektroniczną, telefoniczną lub pocztową. Brak tej informacji będzie traktowany, jako rezygnacja z zarezerwowanego terminu ślubu.

 

6. Serdecznie zapraszamy wszystkich na specjalny koncert zatytułowany „Serce sercu”, który jest częścią projektu PRO-LIFE-LAB – Laboratorium Życia, realizowanego obecnie przez grupę nauczycieli uczniów Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Miłosławiu. Wspomniany koncert odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę – 28 stycznia 2018 r. o godz.16.00 w hali sportowo-widowiskowej w Bugaju.Zachecamy także wszystkich do zapoznania się z calością wspomnianego projektu na stronie internetowej szkoły.

  

7. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego.

Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, wspominając w tej modlitwie śp. Marię Prause, śp. Barbarę Pyrzyk orazśp. Aleksandra Derbicha, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

 

                                                                          Ks. Krzysztof  Redlak

   Proboszcz

 

 

 

Miłosław, dnia 13 stycznia 2018 r.