OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ  RODZINY

31 grudnia 2017 r.

 

 1. Dziś kończy się rok 2017. Jako ludzie świadomi, ze Panem naszego życia
  i naszej historii jest Odwieczny Bóg, chcemy podziękować Naszemu Niebieskiemu Ojcu za miniony czas, przeprosić za błędy i słabości oraz błagać  o obfitość Bożych łask dla nas, dla naszych najbliższych, dla całego         Kościoła i naszej Ojczyzny. Wspólną modlitwę rozpoczniemy o godz. 16.00 wystawieniem i indywidualną adoracją Najświętszego Sakramentu,                     a zakończymy uroczystą Mszą św. dziękczynno-błagalną o godz. 17.00.

 

 1. W Nowy Rok, czyli jutro, obchodzimy w Kościele Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która jest świętem nakazanym, a to oznacza, że związanym z obowiązkiem uczestnictwa we Mszy św. Uczyńmy zatem wszystko, abyśmy przez swoje zaniedbanie nie utracili stanu łaski uświęcającej, w której trwamy od ostatniej spowiedzi św. Zaplanujmy sobie ten dzień w taki sposób, abyśmy mogli uczestniczyć we Mszy św., które tego dnia są sprawowane w naszym kościele o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.

 

 1. Serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem tych wszystkich wiernych, którzy – w duchu współodpowiedzialności za swoją parafię – troszczą się o dobra doczesne naszej wspólnoty i swoimi ofiarami wspierają podejmowane przy obiektach kościelnych prace remontowo-porządkowe i inwestycyjne. Za złożone w II święto na tacę remontową ofiary w wysokości 3198,63 zł wypowiadamy dziś staropolskie Bóg zapłać! Dziękujemy również za ofiary złożone do puszek w wysokości 761, 19 zł na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

 1. Wszystkim wiernym z naszej wspólnoty parafialnej, których odwiedzamy w ramach wizyt duszpasterskich, dziękujemy za gościnę i życzliwe przyjęcie, a także za składane przy tej okazji ofiary na rzecz parafii. Plan kolędy na najbliższe dwa tygodnie znajduje się w gablotkach parafialnych oraz na stronie internetowej parafii.

 

 1. Z racji przypadającego w najbliższym tygodniu pierwszego piątku miesiąca zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu spowiedzi św., która – ze względu na odbywającą się kolędę – odbędzie się wyjątkowo w Święto Trzech Króli, czyli w sobotę w godz. od 16.00 do 18.00.

 

 1. Comiesięczna, wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu w pierwszy piątek miesiąca, połączona z możliwością przystąpienia do spowiedzi św. odbędzie się w najbliższy piątek – 5 stycznia 2018 r. i  rozpocznie się o godz. 20.00, czyli pół godziny później niż zazwyczaj.  

 

 1. Nasi szafarze udadzą się z Komunią św. do chorych i osób starszych w najbliższą sobotę – 6 stycznia, od godz. 14.30. Istnieje również możliwość zgłoszenia w zakrystii dodatkowych osób, które chciałyby w domu przyjąć do swoich serc Chrystusa w sakramencie Eucharystii.

 

 1. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym do Niepokalanego Serca Maryi w najbliższą sobotę, po zakończeniu porannej Mszy św. o godz. 7.00.

 

 1. Chór z parafii pw. św. Królowej Jadwigi z Wrześni wraz z towarzyszącym zespołem instrumentalnym wystąpi w naszym kościele ze koncertem kolęd         w najbliższą sobotę – 6 stycznia o godz. 19.00. Chórzyści zaprezentują specjalnie przygotowany na ten rok Bożonarodzeniowy program muzyczny wzbogacony w tym roku o kilka obcojęzycznych kolęd i pastorałek. Wstęp na koncert jest otwarty dla wszystkich i dlatego już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tym artystycznym wydarzeniu.

 

 1. Od 6 stycznia do 11 lutego 2018 r. Biuro Parafialne będzie czynne wyłącznie w soboty w godzinach od 19.30 do 20.30 w nowym budynku biurowo-katechetycznym przy ul. Kościelnej 8.

 

 1. Kolejne spotkanie kolędowe przy żłóbku dla najmłodszych odbędzie się w Święto Trzech Króli godz. 15.00, a ostatnie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.  Do wspólnego kolędowania gorąco zapraszamy wszystkie dzieci.

 

 1.  Spotkanie opłatkowo-noworoczne dla parafialnej wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę – 14 stycznia 2018 o godz. 15.00 w Miłosławskim Centrum Kultury.

 

 1. Pomódlmy się za wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, w sposób szczególny myśląc dziś o tych wszystkich, których Pan Bóg powołał do siebie w ciągu kończącego się roku 2017. Dobry Jezu, a nasz Panie

 

 

 

 

                                                                          Ks. Krzysztof Redlak

                                                                                  Proboszcz

 

 

Miłosław, dnia 30 grudnia 2017 r.